Niedziela Dobra

DZIEŃ DOBRA” – Niedziela Miłosierdzia 24 kwietnia 2022 roku

DZIEŃ DOBRA” to huczne i radosne świętowanie NIEDZIELI BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. To także święto patronalne CARITAS. W CAŁEJ POLSCE zorganizowane zostaną pikniki, festyny, warsztaty, pokazy, biegi, koncerty, kiermasze i wiele innych.

Hasło tegorocznej zbiórki to MIEJSCA, KTÓRE SĄ DOMEM.

Bardzo szybko zareagowaliśmy na potrzebę czasu i zamieniliśmy wiele PLACÓWEK CARITAS na bezpieczne i przyjazne schronienie dla naszych SIÓSTR I BRACI Z UKRAINY.

MIEJSCA, KTÓRE SĄ DOMEM w naszej Diecezji:

  • Kalisz: Winiary, Kaliski Dom Opieki,
  • Ostrów Wlkp.
  • Domaniew,
  • Przedborów,
  • Dobieszczyzna,
  • Słupia pod Kępnem

KOGO WSPIERAMY? W Dniu Dobra będziemy wspierać MIEJSCA, KTÓRE SĄ DOMEM, czyli te placówki Caritas, które zajmują się opieką nad dziećmi, rodzinami. Ze względu na dramatyczną sytuację na Ukrainie i wielką liczbę uchodźców, którą przyjęliśmy pod swój dach, wesprzemy także miejsca, które stały się dla nich domem. Wiele z wydarzeń Dnia Dobra będzie miało charakter integracji z naszymi gośćmi z Ukrainy. Chcemy się z nimi jak najlepiej poznać i zaprzyjaźnić, by mogli się u nas poczuć rzeczywiście jak w domu.

Diecezjalne Caritas prowadzą 23 domy samotnej matki oraz 9 ośrodków interwencyjnych świadczących pomoc kobietom w kryzysie, 98 świetlic terapeutycznych, 22 hospicja, 61 okien życia. Obecnie wiele innych placówek Caritas tj. ośrodki wypoczynkowe, centra rehabilitacji, ośrodki rekolekcyjne, domy pomocy społecznej gości uchodźców. Pracownicy i wolontariusze Caritas robią wszystko, by pomóc tym, którzy z powodu wojny utracili normalne życie i dom.

Każda Caritas diecezjalna wybiera miejsce, które wesprze w Dniu Dobra.

Jako Diecezja Kaliska wybraliśmy DOM DLA MATEK Z DZIEĆMI W DOBIESZCZYŹNIE